Nauczyciele bibliotekarze:

Środa08:00 - 15:00
Czwartek08:00 - 15:00
Piątek08:00 - 15:00

W razie potrzeby skorzystania z biblioteki w innych godzinach niż powyższe prosimy o kontakt z bibliotekarzami przez dziennik elektroniczny.

ŚWIATOWY DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

Najmilszy i najsłynniejszy Miś, mieszkający w Stumilowym Lesie, obchodził swoje święto 18 stycznia, w dniu urodzin Alana Alexandra Milne’a, twórcy niedźwiadka. W tym dniu biblioteka szkolna przygotowała dla wszystkich czytelników quiz dotyczący przygód Kubusia i jego przyjaciół. W nagrodę można było otrzymać drobne gadżety i oczywiście „małe Conieco”.

„Tak widzę ten wiersz”
Z okazji Roku Wisławy Szymborskiej biblioteka szkolna w październiku zaproponowała uczniom klas 6-8 konkurs literacko-plastyczny na kolaż do wybranego wiersza autorki. 28 listopada nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom.

I miejsce:
Kornelia Gryta 7b
Michał Baranowski 6a

II miejsce:
Maksymilian Snopek 6a

III miejsce:
Nikola Lipa 8a

Wyróżnienia:
Hanna Ulanowska 6a
Nina Kosmala 6a

Gratulujemy!

Październik – miesiąc bibliotek szkolnych

Jak co roku w październiku świętujemy Miesiąc Bibliotek Szkolnych i zapraszamy do wspólnej czytelniczej zabawy.
Dla młodszych czytelników z klas 2 – 4 przygotowałyśmy ciekawe wyzwania w Klubie Pożeraczy Książek, a dla starszych klas 5 – 8 – Książkowe Bingo.

Dodatkowo w związku z Rokiem Wisławy Szymborskiej zapraszamy uczniów klas 6 -8 do udziału w konkursie literacko-plastycznym „Tak widzę ten wiersz”. Zadaniem uczestnika konkursu będzie wykonanie kolażu związanego z wybranym utworem autorki lub jego fragmentem.

O szczegóły pytajcie w bibliotece szkolnej. Nagrody czekają!

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

Wielka Liga Czytelników to ogólnopolski projekt czytelniczy, którego głównym celem jest promocja czytelnictwa wśród uczniów szkół podstawowych. Nasza biblioteka kolejny raz była szkolnym koordynatorem tego projektu. Aby zostać zakwalifikowanym do finałowego testu powiatowego, uczestnicy musieli zdobyć 5  sprawności, czyli przeczytać 5 wybranych książek z zaleconej listy i rozwiązać testy sprawdzające znajomość tekstu. Projekt odbywał się na 3 poziomach czytelniczych: klasy 1 – 3, 4 – 6 i 7- 8. W naszej szkole wzięło w nim udział 23 uczniów. Do testu finałowego zakwalifikowali się uczestnicy z największa liczbą punktów, którzy utworzyli po jednej drużynie z każdego poziomu. Finał odbył się on-line 28 lutego. Do tego testu uczniowie musieli przeczytać dodatkowe książki, wskazane przez organizatorów. Test obejmował 150 pytań, na które trzeba było odpowiedzieć w ciągu 90 minut. Naszym finalistom, mimo bardzo dobrego przygotowania, nie udało się przejść do kolejnego etapu. Każdej z drużyn udało się zdobyć ponad 140 punktów ze 170 możliwych, to bardzo dobry wynik. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

FINAŁOWE DRUŻYNY:

KLASY I-III :

ZUZANNA KOWALCZYK, ŁUCJA PANECKA, ADAM KLIMEK – ŁUKASZEK

KLASY IV-VI :

KORNELIA GRYTA, ALEKSANDRA RÓŻYK, MATEUSZ BARTYKA

KLASY VII-VIII :

WERONIKA BARANOWSKA, MARTYNA PIŁAT

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!!!

Pierwszaki czytelnikami biblioteki szkolnej

Tuż przed feriami zimowymi, 12 stycznia, uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Podczas zajęć dowiedzieli się, jak należy zachowywać się w bibliotece, poznali zasady wypożyczania oraz najważniejsze punkty regulaminu biblioteki. Zdawali mały egzamin z czytania i rozwiązywali zagadki dotyczące znanych baśni.

Ważnym momentem spotkania było pasowanie pierwszaków na czytelników biblioteki szkolnej. Po złożeniu uroczystego przyrzeczenia, w którym deklarowali, że zawsze będą szanować książki, każdy mógł wypożyczyć swoją pierwszą, wymarzoną książkę.
Na pamiątkę pierwszej wizyty w szkolnej bibliotece uczniowie otrzymali zakładki, wykonane przez uczennice należące do Koła Bibliotecznego.

Mamy nadzieję, że pierwszoklasiści będą często odwiedzać szkolną bibliotekę.

Październikowe konkursy czytelnicze

Październik już tradycyjnie świętujemy jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji w bibliotece przygotowany został szereg atrakcji dla naszych czytelników, wśród których znalazły się na przykład: wystawa „Zakładki z różnych stron świata” czy akcja „Wypożycz i wygraj”. Odbyły się także konkursy czytelnicze dla klas V-VI na podstawie książki M. Kozioła „Skrzynia Władcy Piorunów” i dla klas VII -VIII na podstawie książki B. Kosmowskiej „Pozłacana rybka”.

Laureatami w kategorii klas starszych zostali:

Martyna Piłat

Weronika Baranowska

Mikołaj Radwan

W kategorii klas V-VI nagrody otrzymali:

Mateusz Bartyka

Aleksandra Różyk

Alicja Jakubowska

Barbara Iwanicka

Michał Baranowski

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Nowości w szkolnej bibliotece

Ostatnio w naszej szkolnej bibliotece zaszło sporo zmian. Dzięki przystąpieniu do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa miałyśmy możliwość zakupienia 7 nowych regałów na książki, komputera stacjonarnego oraz ponad 400 nowości wydawniczych! W sumie zakupiłyśmy 492 nowe książki, wśród których znalazło się wiele atrakcyjnych tytułów polecanych przez naszych czytelników: książki kucharskie, komiksy, popularne serie książkowe oraz najnowsze lektury. Zapraszamy serdecznie do odwiedzania naszej biblioteki.