W środę 25 maja 2017r. delegacja 21 uczniów naszej szkoły wraz z panią Dyrektor i opiekunami udała się do Trybunału Koronnego, gdzie odbywał się zjazd Krajowej Rady Seniorów Lotnictwa. Gospodarzami imprezy byli wychowankowie Aeroklubu Lubelskiego, który w tym roku obchodzi 90-lecie swego istnienia. Z tej okazji został odznaczony medalem 700-lecia Lublina.

Pomysłodawcami stworzenia aeroklubu byli w połowie lat 20. ubiegłego wieku pracownicy Zakładów Mechanicznych Emil Plage i Teofil Laśkiewicz, które mieściły się na Bronowicach w Lublinie.
Od momentu nadania szkole imienia, czyli już od ponad 10 lat, współpracujemy z Klubem Seniorów Lotnictwa działającym przy Aeroklubie. Seniorzy Aeroklubu Lubelskiego są także inicjatorami i fundatorami statuetki Ikara – nagrody dla najlepszego ucznia kończącego naszą szkołę.