Drodzy nasi Uczniowie! Jesteście WSPANIALI i macie WIELKIE SERCA. Dzięki WAM  w mikołajki radość zagościła na STU DZIEWIĘĆDZIESIĘCIU i JEDNEJ dziecięcej buzi. Właśnie tyle czekolad udało nam się w tym roku zebrać dla Waszych rówieśników, przebywających w ośrodkach dla uchodźców w Łukowie i Bezwoli. Cieszymy się z Waszej wrażliwości i chęci dzielenia się z tymi, którzy bardzo potrzebują życzliwości.

Zebrane przez nas słodkości, ważące ok. 20 kilogramów! odebrała pani Magda  ze współpracującego przez lata z naszą szkołą Stowarzyszenia „Dla Ziemi” oraz mieszkanka ośrodka w Łukowie, pani Aliona, Kurdyjka. Obie bardzo wzruszone panie serdecznie Wam dziękują w imieniu obdarowanych dzieci.

Przy okazji przekazywania czekolad uczniowie klas trzecich poszerzyli swoją wiedzę o świecie. Pani Aliona opowiadała o Kurdach, ich losach i zwyczajach. Czy wiecie, że w kurdyjskich domach nie ma stołów ani krzeseł, a posiłki spożywa się na rozłożonych na podłogach dywanach?

Urszula Jędrzejczyk