Klasy siódme pod kierunkiem p. Wiesławy Jusiak i p. Magdaleny Kosior – Szychiewicz we współpracy z Kamilą i Julką z klasy ósmej wzięły udział w projekcie międzyprzedmiotowym języki obce – plastyka: „Na świątecznym straganie – świąteczne bożonarodzeniowe jarmarki w Europie”. Myślą przewodnią były świąteczne stragany. Uczniowie wykonali prace plastyczne pt. „Na świątecznym straganie”. O słynnych jarmarkach w Europie napisali krótkie notatki w języku polskim, niemieckim i angielskim. Podsumowaniem projektu był happening, na który dzieci z klas siódmych przygotowały swój świąteczny stragan. Uczniowie w czasie długiej przerwy mogli poczęstować się ciasteczkami, wysłuchać kolęd oraz wspomóc akcję „Góra grosza”.

Wiesława Jusiak