Szanowni Państwo,

w związku z planowanym od dnia 18 stycznia 2021 r. wznowieniem zajęć dla uczniów klas I – III w formie stacjonarnej, informuję iż nasza szkoła jest przygotowana do realizacji zajęć dydaktyczno-opiekuńczych zgodnie z wytycznymi MEiN, GIS i MZ.

Zajęcia będą prowadzone z zachowaniem procedur uwzględniających zasady dystansu społecznego i ścisłego reżimu sanitarnego obowiązujących w czasie pandemii COVID-19 (szczegóły dotyczące funkcjonowania szkół i placówek w tym okresie znajdują się w komunikacie MEiN na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/organizacja-nauki-w-szkolach-i-placowkach-po-feriach).

Zgodnie z ww. wytycznymi, każda klasa będzie odbywała lekcje w wyznaczonej dla siebie sali zgodnie z obowiązującym planem zajęć stacjonarnych, uwzględniając 15-minutowe przesunięcie czasowe, tak aby uczniowie danej klasy unikali kontaktu z rówieśnikami z innych oddziałów:

klasa 1a – sala 20

klasa 1b – sala 19

klasa 2a – sala 15

klasa 2b – sala 22

klasa 3a – sala 24

klasa 3b – sala 31

Uczniowie klas młodszych będą mieli możliwość korzystania ze świetlicy szkolnej z zachowaniem znanych już zasad obowiązujących w czasie pandemii COVID-19, w godzinach 6:30 – 17:00 oraz ze stołówki. Obiady dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej wydawane będą według ustalonego harmonogramu.

W celu zminimalizowania zagrożenia epidemicznego Dyrektor szkoły zwraca się z prośbą o punktualne przyprowadzanie i odbieranie dzieci bezpośrednio po lekcjach, obiedzie i zajęciach świetlicowych.

Nauczanie w klasach IV-VIII nadal pozostaje w trybie zdalnym zgodnie z planem lekcji zamieszczonym  na stronie szkoły.

Jolanta Józefaciuk