Dnia 20 marca 2021 roku odszedł w wieku 87 lat Przyjaciel naszej Szkoły – Pan Zbigniew Kasprzak. Zawdzięczamy mu ufundowanie nagrody za wyróżniające wyniki w  nauce i wzorowe zachowanie dla uczniów kończących naszą Szkołę – Medalu Pilota Eugeniusza Kasprzaka.

Ostatnie lata życia Zbigniew Kasprzak poświęcił misji upamiętnienia tragicznych wojennych losów swojego brata – pilota. Jego staraniem, jedno z rond na Bronowicach nosi od kilku lat imię pilota Eugeniusza Kasprzaka. W 2017 roku wydał książkę pt.  „Gienek. Pilot z Lublina. Prawdziwa historia wojenna”, do której materiały gromadził przez wiele lat. Jak wielokrotnie powtarzał, Jego marzeniem było przybliżenie w ten sposób młodemu pokoleniu wojennych dziejów naszego miasta i kraju, opowiedzenie fragmentu żywej, prawdziwej historii. Czynił to zawsze z pasją i zaangażowaniem.

Pan Zbigniew Kasprzak był członkiem Rady Dzielnicy Bronowice oraz Radnym Miasta Lublin. Jego pasją była motoryzacja. Swoje życie zawodowe związał z Lubelską Fabryką Samochodów Ciężarowych. Był działaczem i sędzią Polskiego Związku Motorowego, przez wiele lat pracował na rzecz lubelskiego klubu żużlowego.

Na zawsze zapamiętamy śp. Zbigniewa Kasprzaka jako człowieka o wielkiej sile charakteru i pogodzie ducha, otwartego i życzliwego innym, niezwykle aktywnego i  wytrwale dążącego do wyznaczonych sobie celów.

Niech spoczywa w pokoju …