Z ogromną radością i dumą informuję, że uczeń klasy III AKacper Kowalczyk został laureatem Trzeciego konkursu XVII Lubelskiego Festiwalu Nauki pod hasłem „Nauka bez granic. Enjoy Science!“ – Greatest Invention Ever”.

„Greatest Invention Ever” to konkurs, który miał na celu wyłonienie najlepszej pracy przedstawiającej wynalazek lub odkrycie, które wywarły największy wpływ na dzieje świata i rozwój cywilizacji na przestrzeni wieków.

Kacper udowodnił, że wynalazkiem wszechczasów jest samolot. Inspiracją było dla niego dumne imię Szkoły, do której uczęszcza.

Organizatorem Konkursu był Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, a współorganizatorami pozostałe uczelnie publiczne Lublina: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Politechnika Lubelska, Uniwersytet Przyrodniczy i Uniwersytet Medyczny oraz Urząd Miasta Lublin. Konkurs miał charakter międzynarodowy i skierowany był do uczniów szkół podstawowych w kraju i za granicą.

Magdalena Szmyd-Skórczewska