W lutym 2022 roku uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. W czasie tego spotkania dowiedzieli się, jak należy zachowywać się w bibliotece, poznali zasady wypożyczania, niektóre punkty regulaminu biblioteki.

Ważnym momentem zajęć było pasowanie pierwszaków na czytelników biblioteki szkolnej. Po złożeniu uroczystego przyrzeczenia, w którym deklarowali, że zawsze będą szanować książki, otrzymali z rąk pani bibliotekarki zakładkę. Następnie każdy mógł wypożyczyć swoją pierwszą, wymarzoną książkę.

Mamy nadzieję, że pierwszoklasiści będą często odwiedzać bibliotekę i wypożyczać z niej książki, bo jak twierdziła Wisława Szymborska:  „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

wych. klasy 1a – Elżbieta Pizoń

wych. klasy 1b – Joanna Stępniak