W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła nawiązała współpracę z Fundacją Aktywności Obywatelskiej, która zajmuje się szerzeniem idei rozwoju społeczeństwa obywatelskiego poprzez zachęcanie i uczenie różnych grup społecznych do „wzięcia sprawy w swoje ręce”, tak, aby każdy obywatel w swoim otoczeniu, w swojej społeczności lokalnej chciał i mógł działać na rzecz dobra wspólnego. W ramach współpracy z FAO uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „Szacunek dla Seniorów obowiązkiem jest Juniorów”.  Konkurs został przeprowadzony w ramach projektu „Kierunek Włączenie – Seniorzy i Seniorki są wśród nas”. Celem konkursu było kształtowanie pozytywnego wizerunku osób starszych w społeczeństwie oraz propagowanie postawy szacunku wobec Seniorów, jako ważnej i potrzebnej grupy społecznej. Pod okiem nauczyciela plastyki Pani Wiesławy Jusiak powstały piękne prace. Przygotowało je dziewięcioro uczniów. Dwoje spośród nich odebrało dyplomy i nagrody podczas Gali w Domu Technika NOT. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę szlachetną akcję, i serdecznie gratulujemy!

Poniżej uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie:
Karolina Jóźwiak (kl. 7c) – II miejsce
Oliwia Małolepsza (kl. 6b) – wyróżnienie

Alicja Myśliwiec (kl. 6b), Mateusz Pyżanowski (kl. 6b), Mateusz Jaszczyszyn (kl. 7c), Bartosz Wołoszun (kl. 7c),  Łukasz Jaworski (kl. 7c), Szymon Kowal (kl. 7c), Mikołaj Radwan (kl. 7c).