3 czerwca w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym w XIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Ekologiczno-Regionalnego „Lubelszczyzna – moja Mała Ojczyzna”. Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy przyrodniczej o regionie wykraczającej poza treści zawarte w programach nauczania, integrowanie wiedzy humanistycznej i społecznej z wiedzą przyrodniczą oraz kształtowanie umiejętności informatycznych uczniów.

Tegoroczna edycja konkursu organizowanego przez Zespół Szkół Publicznych w Suścu odbyła się pod hasłem – Lubelskie Lasy. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła drużyna z naszej szkoły w składzie: Julia Flis, Tymoteusz Janik i Tomasz Obrzód z kl. 8ab.

Uczniowie pod kierunkiem pani Marzanny Postawskiej–Muszyńskiej przygotowali wydanie specjalne gazetki szkolnej pt. ,, Lubelskie Lasy’’. Nagrodzoną pracę można obejrzeć pod linkiem: Lubelszczyzna-Moja mała Ojczyzna, Wydanie specjalne, 8ab, SP 31