Dnia 7 czerwca 2022 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców i nauczycieli. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, których serdecznie powitała pani dyrektor Jolanta Józefaciuk.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było, między innymi, zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz odpowiedzi na szereg ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji wychowawcy i zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”.

Doniosłym momentem było Ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała pani  dyrektor  Jolanta Józefaciuk, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 31 im. Lotników Polskich w Lublinie. Dowodem były dyplomy i kolorowe ołówki ze słodyczami wręczone dzieciom przez wychowawców klas.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów w zdobywaniu nowej wiedzy!

wych. klasy 1a – Elżbieta Pizoń

wych. klasy 1b – Joanna Stępniak