Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XVIII Lubelskim Festiwalu Nauki, który odbył się w dniach 10-16 września 2022 r. pod hasłem „Ogrody Nauki”. Jest to największe wydarzenie kulturalno – naukowe w regionie. W  tegoroczną odsłonę zaangażowane były lubelskie uczelnie oraz Urząd Miasta.

W ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki realizowane były projekty festiwalowe i piknikowe, warsztaty, wykłady, koncerty, które miały na celu upowszechnianie, promowanie oraz popularyzację nauki i badań naukowych.

Nasi uczniowie uczestniczyli w następujących warsztatach:

–  „Kiedyś to było. Gry i zabawy naszych rodziców i dziadków” – klasa 2a

– „Bakterie nie muszą być straszne” – klasa 2b

– „Bajkoterapia bez tajemnic“ – klasa 3a

–  W warsztacie filozofa: „Dyskusja“ – klasa 3a

–  „Boccia” – gra nie tylko integracyjna – klasa 3a

– „Bądź sprawny jak Ninja – korzyści płynące z zajęć karate wśród dzieci” – klasa 4a

– „Niesamowite zagadki nauki: sprytne zwierzaki” – klasa 4b

– „Fizyka na wesoło z materiałami sypkimi wkoło” – klasa 5a

-„Ale jaja! Poznajemy przyrodę z pomocą kurzego jaja” – klasa 5b

-„Kamera prawdę Wam powie” – klasa 5b

– „Pokazy chemiczne –  świat kolorowych i ciekawych eksperymentów” – klasa 7b

– „Nanocząsteczki wokół nas” – klasa 7b

Warsztaty były bardzo ciekawe, a wiedza popularnonaukowa przeplatana była humorem, żartem i dobrą zabawą. Do zobaczenia za rok!