18 listopada pierwszoklasiści zostali włączeni w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 31. Aktu pasowania na ucznia klasy pierwszej dokonała, jak tradycja nakazuje – wielkim ołówkiem, pani dyrektor.

Dzieci wprowadziły bardzo wesoły nastrój, śpiewając w rytm samby piosenkę, grając na instrumentach perkusyjnych, tańcząc układ choreograficzny w parach lub grupowo do lubianej przez dzieci piosenki, „Gumi Miś” czy też inscenizując w języku angielskim przygotowanie do lekcji.

Nie zabrakło także poważnego egzaminu w postaci zagadek, trudnych pytań z zakresu savoir vivre, przygotowanego przez kolegów z klasy 8c: Olę i Mateusza, którzy jak profesjonalni konferansjerzy poprowadzili imprezę.

Nie obyło się też bez upominków: książek, dyplomów, które wręczył przewodniczący Rady Rodziców.

Cały montaż słowno-muzyczny został przygotowany przez wychowawczynię klasy, która czuwała nad całością już od momentu wprowadzenia dzieci w galowych strojach i biretach.

Dokumentacja fotograficzna oraz nagłośnienie wydarzenia – dzięki udziałowi w projekcie #LaboratoriaPrzyszłości

Uczniowie mieli okazję pracować z mikrofonami otrzymanymi w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszlosci