W przeddzień świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole odegrane zostały tradycyjne Jasełka. Warto podkreślić rozmach tegorocznego przedsięwzięcia, w którym udział wzięło 40 uczniów z klas 4-8. Przedstawienie było naprawdę rozbudowane: z jednej strony trzon akcji stanowił dom, w którym toczyły się przygotowania do rodzinnej Wigilii, w trakcie których domownicy rozmawiali o historii Zbawienia. Równolegle aktorzy przenosili nas w czasy sprzed ponad 2000 lat. I tak mogliśmy zobaczyć przebieg zdarzeń od Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, poprzez Nawiedzenie Świętej Elżbiety, by następnie towarzyszyć Józefowi i Maryi w podróży do Betlejem, obserwować pasterzy i Trzech Króli, którzy stali się świadkami Narodzin Zbawiciela, by następnie zobaczyć gniew i tragedię Heroda pośród diabłów i śmierci. Uczniowie wykonali fantastyczną pracę, wykazali się doskonałymi umiejętnościami gry aktorskiej, a całość została dodatkowo uświetniona grą świateł, elementami tanecznymi oraz muzyką rodem ze słynnych dzieł filmowych. To wszystko stworzyło piękny klimat Jasełek, wprowadzając nas w czas Bożego Narodzenia. Przepiękne dekoracje przygotowały Panie: Barbara Sułkowska i Beata Szymańska, nad całym przedsięwzięciem czuwała Pani Anna Jakóbczyk.

Dokumentacja fotograficzna oraz nagłośnienie wydarzenia – dzięki udziałowi w projekcie #LaboratoriaPrzyszłości

Uczniowie mieli okazję pracować z mikrofonami otrzymanymi w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszlosci