Dzień Dobra to radosne święto pomagania, a jednocześnie święto patronalne Caritas, największej organizacji charytatywnej w Polsce, która skupia wokół swoich inicjatyw pomocowych aż kilkadziesiąt tysięcy wolontariuszy, pośród których są również nasi uczniowie działający w Szkolnym Kole Caritas.

Tegorocznym obchodom Dnia Dobra w naszej szkole towarzyszyły ciekawe wydarzenia. W stołówce szkolnej odbywało się spotkanie przy grach planszowych, które cieszyło się wielkim zainteresowaniem, uczniowie ubierali się tego dnia na żółto, zaś wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas zachęcali do czynienia dobra w klasach: dobrym słowem, pomocą czy po prostu uśmiechem, tak by DOBRA BYŁO WIĘCEJ.

Nasi wolontariusze przygotowali ponadto konkurs o życiu św. Faustyny Kowalskiej. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach: klasy 1-3 – konkurs plastyczny, a klasy 4-8 – konkurs wiedzy o świętej.

Laureaci konkursu:
Klasy 1-3: