Na początku czerwca nasi uczniowie wzięli udział w VI Wojewódzkiej Gali Integracyjnej, Patriotyczno – Kulturalnej dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Osób z Niepełnosprawnościami, która odbyła się na skwerze przy ulicy Pogodnej 7 w Lublinie.

Na scenie nasi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności: recytatorskie, wokalne, taneczne, gimnastyczne i sportowe. Dzieci z klas drugich samodzielnie napisały wierszyki o naszej szkole, a następnie pięknie je wyrecytowały. Dziewczynki zaprezentowały swój taniec z kwiatami, potem wszyscy wspólnie zaśpiewali i zatańczyli układ do piosenki Maryli Rodowicz pt. „Gimnastyka”. Chór szkolny pokazał umiejętności wokalne, śpiewając piosenki o tematyce sportowej. Dziewczynki z klasy 5a zaprezentowały swoje niezwykłe umiejętności gimnastyczne. Całość programu dopełniły występy naszych piłkarzy. Popisy bardzo podobały się zgromadzonej publiczności, o czym świadczyły gorące brawa.

Nasza szkoła otrzymała od organizatorów pamiątkowy puchar.

Po występach dzieci zostały zaproszone do zabawy na dmuchanym zamku – zjeżdżalni. Uczniowie wrócili do szkoły bardzo zadowoleni i dumni z tak udanego pokazu. Gratulujemy!

Joanna Stępniak, Wiesława Jusiak, Elżbieta Pizoń, Ewa Stefańska, Wojciech Stefański