16 października 2023 r. (poniedziałek) odbędzie się na terenie naszej szkoły XIV Bieg Papieski. Impreza organizowana jest dla wszystkich, którzy chcieliby „na sportowo” upamiętnić 45. rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża Jana Pawła II.

Bieg Papieski organizowany na terenie lubelskiej dzielnicy Bronowice jest hołdem złożonym Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II – jednemu z najwybitniejszych Polaków.

Każda z kolejnych edycji Biegu miała swoje przesłanie nawiązujące do papieskich wypowiedzi lub czynów. Dzisiaj, w obliczu wojny za naszą wschodnią granicą, czujemy się solidarni z walczącym narodem ukraińskim. W czasie swojej pielgrzymki na Ukrainę (w 2002 roku) Papież powiedział: „Ukraina ma oczywiste powołanie europejskie, podkreślone przez chrześcijańskie korzenie swojej kultury…”

Głównymi organizatorami XIV Biegu Papieskiego są:

Parafia pw. Św. Krzyża w Lublinie, Lubelska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy oraz Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Lotników Polskich w Lublinie

Do udziału w Biegu zapraszamy uczniów szkół podstawowych oraz średnich, a także osoby dorosłe z terenu miasta Lublina i regionu. Dla wszystkich uczestników wyznaczono pięć kategorii wiekowych. Dla każdej kategorii określono trasę z dokładnie wyznaczonymi miejscami zbiórki, startu, mety, przebiegiem i długością odcinka. Każdy uczestnik w celu identyfikacji otrzyma koszulkę z logo Biegu.

Regulamin XIV Biegu Papieskiego

Trasy

Godziny startów

Oświadczenie o stanie zdrowia