W środę 9 listopada 2016 r. na terenie naszej szkoły odbyła się uroczystość
z okazji zakończenia VII edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Lotnictwo polskie w oczach dziecka” objętego honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Klubu Seniorów Lotnictwa przy Aeroklubie Lubelskim.

W konkursie wzięło udział 8 lubelskich szkół podstawowych oraz zaprzyjaźnione szkoły w Olbięcinie, Komarówce Podlaskiej i Dysie. Na konkurs wpłynęło 80 prac, które oceniła komisja. Wyłoniono 6 laureatów i wyróżniono 5 prac.

W czasie uroczystości wręczono laureatom nagrody i dyplomy oraz wysłuchano wierszy i piosenek o lotnikach, które w części artystycznej przygotowali uczniowie klasy 3d i 5c.
Pani prof. Wanda Brzyska, przedstawiciel Klubu Seniorów Lotnictwa  przy Aeroklubie Lubelskim, pogratulowała uczestnikom talentu plastycznego i zachęciła do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Wystawę najpiękniejszych prac konkursowych będzie można podziwiać również w dniu 2 grudnia 2016 r. z okazji uroczystości 60 – lecia naszej szkoły i 10-lecia nadania imienia.