W bieżącym roku nasza szkoła obchodzi sześćdziesięciolecie swojego istnienia oraz dziesiątą rocznicę nadania zaszczytnego imienia Lotników Polskich. W miniony piątek, 2 grudnia 2016r. odbyły się uroczystości jubileuszowe.

Mieliśmy zaszczyt gościć na nich przedstawicieli władz miasta Lublin: Przewodniczącego Rady Miasta Pana Piotra Kowalczyka, Wicekuratora Oświaty Pana Eugeniusza Pelaka, Dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania Panią Ewę Dumkiewicz-Sprawkę, Dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów Pana Tadeusza Dziubę, Zastępcę Dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania Pana Mirosława Jarosińskiego oraz Głównego specjalistę w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin Pana Zdzisława Niedbałę.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele wojsk lotniczych: Pan pułkownik pilot Wojciech Pikuła – Dowódca 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie, Pan pułkownik nawigator dr Grzegorz Rosłan – Prorektor ds. kształcenia i studenckich Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, Pan generał brygady pilot Ryszard Hać – Dyrektor Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Pan podpułkownik pilot dr Tomasz Krzyżak – Szef Pionu-Starszy Inspektor Bezpieczeństwa Lotów 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie.

W uroczystości wzięli także udział przedstawiciele władz dzielnicy Bronowice oraz Przyjaciele naszej szkoły.

Obchody Jubileuszu Szkoły rozpoczęła Msza św. w kościele pw. Świętego Krzyża, którą w intencji całej społeczności szkolnej i naszych Patronów celebrował Proboszcz parafii, ks. dr Marian Duma. Następnie zaproszeni goście oraz uczniowie i nauczyciele udali się do szkoły, gdzie odbyła się część oficjalna uroczystości. Pani dyrektor Jolanta Józefaciuk wręczyła pamiątkowe medale przyznawane od 2012r. przez społeczność szkolną. Za działalność na rzecz rozwoju szkoły medalami odznaczeni zostali: Dowódca 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie Pan pułkownik pilot Wojciech Pikuła, Dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów UM Lublin Pan Tadeusz Dziuba oraz Radny Rady Miasta Lublin Pan Marcin Nowak. Po części oficjalnej wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Na zakończenie uroczystości z okolicznościowym programem wystąpiła Orkiestra Wojskowa z Radomia. Obchody Jubileuszu Szkoły uświetniła obecność Asysty Wojskowej z Dęblina oraz Sztandaru 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie.