Już po raz trzeci w naszej szkole odbył się Dzień Życzliwości. Z tej okazji uczniowie klas starszych przygotowywali plakaty oraz prace literackie pt. „Życzliwość wobec osób starszych”. Rysunki uczniów na uczęszczających do świetlicy szkolnej ozdobiły korytarze naszej szkoły. Klasa IIIb wraz z wychowawcą p. Urszulą Jędrzejczyk, przeprowadziła zbiórkę czekolad dla dzieci z Ośrodka dla Uchodźców w Bezwoli i Łukowie.

W czasie Dnia Życzliwości podczas uroczystego apelu zostały wręczone korony dla Klasowego Króla Życzliwości:

4a  – Alicja Ceglińska

4b – Szymon Smyłek

4c – Ola Bambuch

4d – Oliwia Mazurek

5a – Julia Prątkowska

5b – Nikola Biernacka

5c – Dominika Goldsztejn

5d – Patrycja Rennert

6c – Kinga Bednaruk

6d – Krzysztof Wodecki.

Spośród przygotowanych plakatów na temat życzliwości wyróżniono dwie klasy: 6a i 5b. Miejsce III zdobyła klasa 6d, miejsce II – klasa 6c, miejsce I – klasy: 4c i 4a. Wyróżniono również dwie prace indywidualne: Weroniki Wójcik (z kl. 6c) oraz Michała Iwanickiego (z kl. 5b).

Nagrodzone prace literackie: miejsce II (opowiadanie): Patrycja Radwan (kl. 4c), miejsce I (opowiadanie): Alicja Ceglińska (kl. 4a), miejsce I (wiersz): Wiktoria Gwarda (kl. 6d).

Tegorocznym „drzewkiem życzliwości” była choinka z bombkami, na której uczniowie wypisywali życzenia dla swoich kolegów i nauczycieli.

Aby włączyć się w obchody Dnia Życzliwości, wystarczy się uśmiechnąć i być uprzejmym dla innych. W tym roku szczególną uwagę zwróciliśmy na bycie życzliwym wobec osób starszych.  Pozytywna energia, którą przekazujemy innym ludziom, wraca do nas z nawiązką. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta!

Zespół ds. przeciwdziałania dyskryminacji

Anna Łazuka