4 września 2017r. po raz pierwszy progi naszej szkoły przekroczyła grupa sześćdziesięciorga dzieci rozpoczynających swoją przygodę z nauką. Wszystkich przybyłych uczniów i ich rodziców powitała pani Dyrektor Jolanta Józefaciuk, która wyraziła nadzieję, że od tej chwili szkoła stanie się dla nowo przybyłych „drugim domem”. Pani Dyrektor przedstawiła także wychowawczynie poszczególnych klas pierwszych:

1. Annę Ostaszewską – wychowawczynię klasy 1a
  2. Edytę Sędłak – wychowawczynię klasy 1b
  3. Mirosławę Ziętek – wychowawczynię klasy 1c.

Następnie, w obecności pani Dyrektor oraz pań Wychowawczyń, wszyscy Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej Nr 31 im. Lotników Polskich w Lublinie.

Pierwszą wizytę w szkole nasi najmłodsi uczniowie zakończyli spotkaniem
ze swoją wychowawczynią oraz pamiątkową fotografią.

Cała społeczność naszej „lotniczej szkoły” trzyma kciuki za Pierwszoklasistów, licząc, że obietnice złożone w trakcie ślubowania zostaną w ich pamięci przez cały okres nauki w naszej szkole…

„My uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 31  im. Lotników Polskich w Lublinie – ślubujemy:

– dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły,

– uczciwą pracą osiągać  najlepsze wyniki w nauce,

– nie zawieść zaufania nauczycieli i rodziców,

– być dobrymi uczniami i Polakami.”

Mirosława Ziętek