29 maja dzięki Urzędowi Miasta Lublin i Klubowi AZS UMCS Lublin, naszą szkołę odwiedził znakomity sportowiec, pływak Konrad Czerniak – wielokrotny rekordzista Polski, Mistrz Europy i wicemistrz świata oraz uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016). Pan Konrad Czerniak spotkał się z uczniami naszej szkoły. Mieli oni okazję wysłuchać opowieści o tym, jak wygląda dzień zawodowego pływaka, jak odżywia się mistrz świata w pływaniu, ile krajów odwiedził, a także o tym, jak osiąga się sukcesy sportowe. Główną atrakcją dla uczniów było jednak rozdawanie autografów oraz możliwość zrobienia sobie wspólnego zdjęcia z samym Mistrzem. Nie mogło również zabraknąć wspólnych ćwiczeń. Pan Konrad Czerniak przeprowadził rozgrzewkę, w której z radością wzięli udział nasi uczniowie. Mamy nadzieję, że spotkanie z Mistrzem będzie wielką motywacją dla dzieci w doskonaleniu swoich umiejętności pływackich.

Zuzanna Mazurek