W piątek 13 grudnia 2019 w naszej szkole miała miejsce uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród uczestnikom konkursu „Zaprośmy Anioły do Szkoły”.

Konkurs zorganizowany przez p. Annę Jakóbczyk swoim patronatem objęli wojewoda lubelski Lech Sprawka, parafia pw. Świętego Krzyża w Lublinie, radny miasta Lublin Marcin Jakóbczyk, wydawnictwo Dębogóra, Edycja św. Pawła, zaś Radio Lublin oraz TVP 3 Lublin objęły wydarzenie opieką medialną. Ogromny wkład w organizację konkursu miały także panie Maja Świć oraz Agnieszka Dominik, Paulina Dziurdzia i Anna Łazuka, które weszły w skład jury konkursowego.

Jednym z wielu założeń konkursu było zwrócenie uwagi na duchowy wymiar świąt Bożego Narodzenia, ukazanie roli aniołów w historii Zbawienia oraz rozwijanie aktywnej twórczości plastycznej dzieci w formie doskonalenia różnorodnych technik plastycznych.

Rywalizacja prowadzona była w dwóch konkurencjach: formy płaskiej oraz przestrzennej
w kategoriach wiekowych dzieci z klas I-IV i V-VIII. Uczniowie mieli za zadanie przygotować wizerunki aniołów w formie rysunku bądź figury.

W kategorii rysunek wśród dzieci z klas I-IV zwyciężyła Oliwia Makarska, drugie miejsce zajęła Kornelia Gryta, trzecie Wiktoria Sztejno, zaś w tej samej kategorii w klasach V-VIII pierwsze miejsce jury przyznało Kindze Haraś.

Wśród wykonanych figur w kategorii klas młodszych zwyciężczynią okazała się Julianna Czerkas, drugie miejsce wywalczył Karol Grudzień, a podium uzupełnili ex aequo Piotr Ciechomski i Lena Rabuszko. W klasach V-VIII najlepszy był anioł Szymona Smyłka, druga pozycja przypadła Monice Stafisz, na trzecim miejscu ex aequo znalazła się figura Jakuba Łukasika oraz anioł wykonany wspólnie przez Kamilę Bartosz i Julię Prątkowską.

Wśród gości, którzy swoją obecnością zaszczycili nas na gali ogłoszenia wyników
i wręczenia nagród, byli: Radosław Brzózka – pełnomocnik ds. edukacji wojewody lubelskiego, ks. Andrzej Magier – wikariusz parafii pw. św. Krzyża, Marcin Jakóbczyk –  radny miasta Lublin oraz Paweł Lipa – przedstawiciel Edycji św. Pawła.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś dzieci, których prace zostały docenione miejscem na podium, otrzymały atrakcyjne nagrody ufundowane przez patronów. Relację medialną z wydarzenia przeprowadziły media publiczne (linki poniżej)