Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły do włączenia się w działania mające na celu uczczenie 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Proponujemy wydanie tomiku poezji zawierającego wiersze o tematyce patriotycznej
pt. „POLSKA MOJA OJCZYZNA. Dla Niepodległej – Dzieci”.
Zainteresowani uczniowie proszeni są o napisanie wiersza o tematyce patriotycznej i przekazanie go w pliku tekstowym do nauczyciela polonisty (kl. 4 – 8) lub wychowawcy klasy (kl. 2 – 3) w terminie do 27.03.2020r.

Przygotowane utwory nie powinny być wcześniej nigdzie publikowane lub nagradzane w konkursach literackich. Najciekawsze propozycje znajdą się na liście wierszy, przeznaczonych do publikacji w tomiku poezji patriotycznej  pt. „POLSKA MOJA OJCZYZNA.  Dla Niepodległej – Dzieci”.

Honorowy patronat nad całym przedsięwzięciem sprawuje gen. bryg. pil. dr inż. Ryszard Hać – profesor LAW w Dęblinie.
Osobą upoważnioną do udzielania informacji na temat całego przedsięwzięcia jest  mgr Mirosława Ziętek