Dni 6 i 9 lutego uczniowie klas drugich zapamiętają na długo. Brali bowiem udział wraz ze swoimi rodzinami i wychowawcami w kuligu. Dla wielu z nich był to pierwszy kulig w ich życiu. Podczas gdy para pięknych, dorodnych koni ciągnęła sanie zaśnieżonymi, szerokimi i wąskimi dróżkami Starego Gaju, pan woźnica opowiadał nam o lesie, którym sunęły nasze sanie, i o zwierzętach, dzięki którym mogliśmy go przemierzać. Mimo siarczystego mrozu wszystkim towarzyszył dobry humor, zarówno podczas jazdy, jak i późniejszych zabaw na śniegu i pieczenia kiełbasek, popijanych gorącą herbatą.

Uczniowie poznali nowy sposób aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu zimą, doskonale przy tym bawiąc się ze sobą i swoimi rodzinami.

Wychowawcy:

Magdalena Szmyd-Skórczewska – klasa II A