Coroczne obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja są okazją do rozmowy z uczniami o patriotyzmie, znaczeniu Ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych. Uczniowie klas 1-3 zaraz po powrocie do nauki stacjonarnej przygotowywali się do obchodów tego ważnego dla naszego kraju wydarzenia. W czasie zajęć edukacyjnych poznali tło historyczne wydarzeń z 3 Maja 1791 roku i dowiedzieli się, dlaczego jest to tak ważny dzień dla Polski. Wykonali biało-czerwone flagi i kotyliony. Uczniowie ubrani w galowe stroje śpiewali hymn Polski i pieśni patriotyczne. Niezwykle interesujący dla nich okazał się film pt „Polskie Symbole Narodowe – Polak Mały”, a także piosenka „Jestem Polakiem”, której z dużym zaangażowaniem uczyli się śpiewać.

Głównym celem przeprowadzonych zajęć z uczniami klas 1-3 było wyrobienie wśród dzieci postaw szacunku do dziedzictwa kulturowego, historycznego i tradycji patriotycznych mających na celu kształtowanie poczucia przynależności narodowej.

Wychowawcy klas 1-3