22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Każdy z nas może zrobić coś, aby Ziemia stała się piękniejsza, zdrowsza i bezpieczniejsza dla wszystkich.  Z tej okazji już od poniedziałku rozpoczęliśmy wielkie przygotowania. Zgromadziliśmy sadzonki różnych roślin: kwiatów ozdobnych, ale także ziół i warzyw. Wszystkie zostały zasadzone w kolorowych doniczkach lub eko-pojemnikach. Uczennice należące do Samorządu Uczniowskiego układały też pytania do eko- quizu. W piątek, 21 kwietnia, już od pierwszej przerwy uczniowie mogli wziąć udział w zabawie, losując i odpowiadając na pytania dotyczące segregacji śmieci, smogu, recyklingu itp. Za poprawną odpowiedź można było wygrać eko-nagrody, czyli sadzonki różnych roślin. Quiz cieszył się ogromną popularnością. Wszystkie nagrody zostały rozdane, co świadczy o dużej świadomości ekologicznej naszych uczniów.

Z okazji Dnia Ziemi przygotowana została także gazetka zachęcająca do ekologicznych zachowań oraz eko-wystawa książek w naszej szkolnej bibliotece.

Chętni uczniowie mogli także przynieść kwiaty, które tego dnia wspólnie zasadziliśmy przed naszą szkołą.