W piątek 28 kwietnia nasze miasto obchodziło Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej. Święto to zostało ustanowione przez Komisję Europejską w 2011 r., a jego ideą jest promowanie więzi łączących młodsze i starsze generacje. W roku, w którym Lublin nosi tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży, szczególnie istotne jest wzmacnianie obustronnego szacunku pomiędzy przedstawicielami różnych wiekowo grup mieszkańców. „Międzypokoleniowy Lublin tańczy razem” – to hasło przewodnie tegorocznej edycji Dnia Solidarności. W wydarzeniu wzięły udział wszystkie pokolenia mieszkańców Lublina: dzieci z przedszkoli, szkół, studenci i seniorzy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas czwartych i siódmych. Wszyscy uczestnicy akcji spotkali się pod lubelskim Ratuszem, skąd przeszli deptakiem w kolorowym, radosnym, tanecznym korowodzie na plac Litewski, gdzie wspólnym tańcem zamanifestowali więź pomiędzy wszystkimi pokoleniami lublinian.