„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna” – ks. Jan Twardowski

Tradycyjnie już, w przeddzień zakończenia roku szkolnego, odbyło się uroczyste pożegnanie naszych Ósmoklasistów. Przybyłych gości powitała pani Dyrektor Jolanta Józefaciuk oraz pani Wicedyrektor Mirosława Ziętek. Po uroczystym przekazaniu Sztandaru Szkoły młodszym kolegom, nastąpiło wręczenie nagród dla najlepszych uczniów kończących szkołę. Statuetkę Ikara – nagrodę ufundowaną przez Klub Seniorów Aeroklubu Lubelskiego – otrzymała uczennica klasy 8a – Weronika Baranowska. Medalem Pilota Eugeniusza Kasprzaka została nagrodzona Martyna Piłat z klasy 8a. Nagrody dla uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce oraz aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły, przygotowało także Stowarzyszenie Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP Oddział Lublin. Zostali nimi wyróżnieni: Oleksandra Morozova z kl. 8b, Łukasz Jaworski z kl. 8c oraz Mikołaj Radwan z kl. 8c. Również Rada Rodziców ufundowała nagrodę dla ucznia klasy 8c – Kuby Klanna, który uzyskał wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, a ponadto reprezentował szkołę w zawodach sportowych.

Nagrodami zostali także wyróżnieni uczniowie, którzy działali w Szkolnym Kole Caritas oraz w wolontariacie i Samorządzie Uczniowskim. Nagrody wręczyły: p. Anna Jakóbczyk – opiekunka Szkolnego Koła Caritas, oraz p. Katarzyna Kleszowska – opiekunka Samorządu Uczniowskiego.

W dalszej części uroczystości pani Dyrektor Jolanta Józefaciuk oraz wychowawczynie klas ósmych: p. Marzanna Postawska-Muszyńska, p. Violetta Krzywicka i p. Ewa Stefańska wręczyły dyplomy Ósmoklasistom, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem. Specjalne podziękowania otrzymali Rodzice, którzy aktywnie włączali się w różnorodne działania na rzecz społeczności szkolnej.

Uroczystość uświetnił występ szkolnego chóru „Iskierki” oraz solistki – Marysi Kasprzyk. Dziękujemy uczniom klas czwartych, piątych, szóstych, siódmych i ósmych, którzy przygotowali program artystyczny. Naszym Ósmoklasistom życzymy powodzenia, a wszystkim – udanych, bezpiecznych wakacji!

Wiesława Jusiak, Wioletta Surma, Violetta Krzywicka, Katarzyna Wagner, Małgorzata Pater

« z 2 »