Dnia 08.03.2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie integracyjne dla sześciolatków z pobliskich przedszkoli. W ramach spotkania „Przedszkolak w ruchu” dzieci miały możliwość poznania naszej szkoły oraz wspólnej zabawy.
Spotkanie rozpoczęło się od zabaw integracyjnych: „Ludzie do ludzi”, „Żywioły” oraz „Wiewiórki”. Następnie dzieci, przechodząc „od stacji do stacji”, mierzyły się z przygotowanymi przez nauczycieli: panią Anię, dwie panie Bożenki, panią Ulę, panią Mirkę i pana Wojtka, następującymi zadaniami:
Stacja 1: „I ty możesz zostać Lewandowskim” – prowadzenie, odbijanie i kopanie piłki.
Stacja 2: „Zwinny jak wąż” – slalom z piłką.
Stacja 3: „Sokole oko” – rzut do celu woreczkiem.
Stacja 4: „Mały akrobata” – przejście równoważne po ławeczce oraz skoki jednonóż
i obunóż nad niskimi przeszkodami.
Stacja 5: Zabawa z wykorzystaniem kolorowej chusty do animacji: „Psotny wietrzyk”, „Statek na jeziorze” i „Rekin”.
Spotkanie poprowadziła pani Mirka, która przekonała wszystkich obecnych,
że warto podejmować rożne działania, bo: „To nie czary, to nie cuda, wszystko się chętnemu uda – dla chcącego nic trudnego”.
W tej miłej i wesołej atmosferze wszyscy obecni przekonali się, że szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale także (a może przede wszystkim) miejsce, gdzie można miło spędzić czas i dobrze się bawić.