3 marca w naszej szkole miała miejsce uroczystość wręczenia nagród laureatom międzyszkolnego konkursu plastycznego: „Benedykt XVI w sercach dzieci”. Ideą konkursu było przybliżenie dzieciom postaci Ojca Świętego Benedykta XVI i jego nauki z okazji przypadających 16 kwietnia 90. urodzin papieża emeryta.

W konkursie wzięło udział 49 dzieci z 6 lubelskich szkół podstawowych. Uczniowie swoje prace wykonali w dwóch kategoriach tematycznych: „Benedykt XVI w sercach dzieci” oraz „Liturgia Benedykta XVI” z podziałem na grupy wiekowe: klasy I-III oraz IV-VI. Autorzy wykazali się ogromną inwencją twórczą, podejmując przy tym próby wiernego oddania wizerunku papieża.

Poziom wykonań był bardzo wysoki – jury uhonorowało 16 autorów nagrodami książkowymi. Dodatkowym wyróżnieniem będzie przekazanie nagrodzonych prac w darze dla Benedykta XVI.

Uroczystość uświetnił swoim wystąpieniem ks. prof. Krzysztof Góźdź z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przyjaciel Benedykta XVI, nadzorujący wydanie polskiej edycji Opera Omnia.

Patronat i jury konkursu:

Edycja św. Pawła – fundator nagród,

Centrum Kultury i Tradycji Wiedeń 1683,

Akademicki Klub Myśli Społeczno-Politycznej Vade Mecum (reprezentowany przez prezesa p. Aleksandra Furtaka),

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” (z prezesem p. Tomaszem Stańko).

Portal publicystyczny: prawapolityka.pl (reprezentowany przez red. Marcina Jakóbczyka).

Uroczystość wzbogaciła prezentacja multimedialna poświęcona życiu i twórczości Josepha Ratzingera, czyli Ojca Świętego Benedykta XVI.

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.

Organizator konkursu – dr Anna Jakóbczyk, nauczyciel religii