W dniu 24 czerwca 2022 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I – III. Wzięli w nim udział: Dyrektor Szkoły p. Jolanta Józefaciuk,p. wicedyrektor Mirosława Ziętek,  p. Annę Ostaszewską – Kierownik Świetlicy oraz Rodzice i dzieci klas młodszych.
Gospodarzami uroczystości i prowadzącymi byli uczniowie klas drugich, którzy po raz pierwszy wystąpili w tej roli. Na początku uczniowie prowadzący powitali przybyłych, podziękowali nauczycielom za przekazaną im wiedzę i potrzebne umiejętności; rodzicom za troskę i opiekę przez cały rok, a wszystkim koleżankom i kolegom za spędzone razem chwile. Następnie Pani Dyrektor wręczyła „najlepszym z najlepszych” pamiątkowe nagrody, podziękowania i dyplomy jako podsumowanie całorocznej, wytężonej pracy. Podziękowania otrzymali również wyróżnieni rodzice za wsparcie i zaangażowanie w życie klasy, pomoc w zorganizowaniu wielu ciekawych zajęć, wycieczek i uroczystości klasowych. Wielu z nich swymi działaniami promowało naszą szkołę w środowisku lokalnym. W dowód uznania za trud pracy i ogromne wsparcie ze strony Dyrekcji Szkoły  dla najmłodszych uczniów, dzieci klas I –III szczerze podziękowały, wręczając na ręce p. Dyrektor Szkoły p. Jolanty Józefaciuk, p. wicedyrektor Mirosławy Ziętek, p. Anny Ostaszewskiej – Kierownika Świetlicy bukiety pąsowych róż. W dalszej części uczniowie z klas 1b, 2a i 2b oraz 3b mieli okazję zaprezentować  się w muzycznych nutach w języku angielskim. Zebrani mogli też wysłuchać kilku cennych rad ujętych wierszem, jak przygotować się na bezpieczny wypoczynek podczas wakacji. Całość występów uwieńczyła wakacyjna piosenka w wykonaniu uczniów klasy 2a i 2b. Następnie prowadzący podziękowali wszystkim za uwagę, życząc wspaniałych wrażeń i bezpiecznego wypoczynku. Zaprosili też na krótkie spotkanie z wychowawcami klas. Zebrani w radosnym nastroju gromkimi brawami podziękowali występującym oraz przygotowującym nauczycielom. Nad całością artystyczną czuwała i koordynowała p. Edyta Sędłak, wychowawczyni klasy 2a oraz współpracujący  nauczyciele: p. Aleksandra Studzińska – Hołota, wychowawca kl. 2b, p. Wiesława Jusiak dbająca o oprawę muzyczną uroczystości oraz nauczyciele języka angielskiego: p. Agnieszka Gilewska, p. Katarzyna Wagner, p. Małgorzata Zabratańska.

Opracowała: Edyta Sędłak